با تعطیلی مدارس، درس نخواندن و عدم یادگیری دانش آموزان هم به مشکلات آموزشی کشور اضافه شد تا یک نگرانی جدید در والدین شکل بگیرد که سرنوشت مباحثی که فرزندشان یاد نگرفته است چه می شود؟

تعطیلی مدرسه و تعطیلی آموزش

باید قبول کنیم که سیستم آموزشی ایران به گونه ای طراحی شده است که آموزش به سبک معلم – شاگرد باشد و تا این فضا ایجاد نشود نباید انتظار کوشش از دانش آموزان هم داشت. نرم افزار شاد هم نتوانست چنین فضایی را به وجود بیاورد و بیشتر مبدل به یک پیام رسان شد تا یک ابزار تدریس و همین سبب شد که دانش آموزان درس را جدی نگیرند.

همین الان رزرو کنید: کلاس خصوصی آنلاین با بیشترین شباهت به کلاس های حضوری

کتاب هایی برای مدرسه

کتاب های درسی در ایران هم هیچگاه با این تفکر که بخشی از آموزش به صورت خودخوان توسط دانش آموز انجام شود، طراحی نشده اند. سبک کتاب های درسی به گونه ای است که حتما باید معلم و تدریسی باشد تا یادگیری ای صورت گیرد. بخش های مهمی از پیش نیازهای آموزشی هیچ کجای کتاب های درسی نیامده اند و ارزیابی هایی مثل کنکور و آزمون های نهایی نیز با تصور اینکه دانش آموز همه چیز را یاد گرفته است طراحی شده اند.

اجبار نمره به جای اجبار یادگیری

همیشه در ساختار آموزشی کشور، نمره مهم تر از یادگیری بوده است ما سیستم های آزمون را براساس نمره طراحی می کنیم، قبولی دانشگاه بر اساس نمره کنکور است و سنجش یادگیری هیچ کجای این فرآیند دیده نشده است.

راهکار چیست؟

حال که مدرسه تعطیل است و راهکارهای جبرانی نیز نمی تواند فرآیند آموزش را تکمیل کند چاره ای جز ایجاد فضای معلم-شاگردی برای والدین نمی ماند. برای فرزندانتان معلم خصوصی بگیرید. پیشنهاد ما معلم خصوصی آنلاین است که با بیشترین شباهت به کلاس های حضوری تدریس کند، به صورت رو در رو با شاگرد در ارتباط باشد و مشکلات آموزشی و یادگیری دانش آموز را حل کند.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *