سوال متداول والدین و دانش آموزان این است که معلم خصوصی خوب است یا نه؟ پاسخ این سوال نسبی است و در این مقاله می خواهیم تا حدودی به آن پاسخ خواهیم داد.

معلم خصوصی راهکاری برای جبران و یا تکمیل نواقص نظام آموزشی است. طبیعتا مبنای اساسی آموزش در مدارس است اما به هر دلیل این آموزش رسمی ممکن است دچار نقص یا کاستی شود و اینجاست که ساختاری به نام کلاس خصوصی به کمک دانش آموز می آید.

کلاس های خصوصی فرآیندی است که طی آنها شاگرد، چیزی بیشتر یا بهتر از آنچه در مدرسه آموخته است را می آموزد این کلاس یا شبیه کلاس های مدرسه ای هستند و معلمان از صفر تا صد مطالب را بیان می کنند یا شبیه جلسات رفع اشکال هستند که در آن شاگردها، در مباحثی خاص که نتوانسته اند، یاد بگیرند را می آموزند.

براساس این توضیحات، معلم خصوصی نقشی برجسته دارد که حتی پررنگ تر از معلم مدرسه است. این معلمان باید دانش تخصصی درسی که ارائه می دهند را داشته باشند و علاوه بر آن دانش تخصصی نحوه تدریس را نیز بلد باشند تا بتوانند، اثرگذاری لازم را داشته باشند و چون با یک یا نهایتا چند دانش آموز محدود کار می کنند، اگر نقیصه ای در هرکدام از دانش های تخصصی داشته باشند، زودتر از معلمان مدرسه خودش را نشان خواهد داد.

بعضی از والدین تصور می کنند که اگر همان معلمان مدرسه را خارج از ساعات مدرسه به عنوان معلم خصوصی فرزندشان جذب نمایند، بازدهی بهتر خواهد بود اما این تصور تا حدود زیادی غلط است چون معلمان مدرسه، در کلاس درس نهایت دانش های تخصصی که در بالا ذکر شد را به منصه ظهور می گذارند و تقریبا چیزی برای ارائه در کلاس های خصوصی ندارند و گذشته از این رابطه رسمی و خشک مدرسه ای بین معلم و شاگرد در کلاس خصوصی نیز حفظ می شود و اغلب مانع از آن که شاگردان بتوانند به راحتی مشکلات درسی شان را بیان کنند.

حال با این وصف تعدادی از ویژگی های معلمان خصوصی ذکر می شود:
۱- برقراری یک رابطه استاد شاگردی مناسب و غیر رسمی با دانش آموز
۲- داشتن دانش تخصصی در رشته ای که تدریس می کنند
۳- داشتن دانش تخصصی تدریس به معنای عام
۴- آشنا به روش ها و فنون جدید تدریس
۵- داشتن شور و هیجان برای تدریس

در مجموعه مکات با اعتقاد به این اصول تعداد زیادی از معلمان خوب برای تدریس های خصوصی با تکیه بر روش های نوین از جمله کلاس های آنلاین شبیه به کلاس های حضوری، اسلایدهای آموزشی، حضور روانشناس برای حل مشکلات آموزشی دانش آموزان و حضور متخصصان برنامه ریزی برای نحوه مطالعه مفید و سودبخش گرد هم آمده اند که از طریق صفحه رزرو می توانید کلاس آنلاین دلخواهتان را رزرو نمایید.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *