استارتاپ مکات مبدع سبکی جدید در تدریس خصوصی است که تماما آنلاین است. گروه مکات تلاش کرده است که کلاس های آنلاین با بیشترین شباهت به کلاس های حضوری برگزار شود اما در نهایت همه چیز آنلاین و برخط باشد.

کلاس خصوصی آنلاین مکات به معنای یک ارتباط تصویری با کیفیت میان شاگرد و استاد است و استاد و معلم با استفاده از وایت برد سنتی به همراه روش های دیجیتال به تدریس می پردازد و البته بر خلاف کلاس های اینترنتی معمول در سبک مکات شاگرد نیز فعال است می تواند همزمان به درس پاسخ دهد از استاد سوال بپرسد و ابهامات خود را برطرف کند از طرف دیگر مزیت این طرح برای استاد نیز توان اجرای سبک های مختلف تدریس است.

در مکات، آموزش بر مبنای بیان یک سری کلیات و پایان کلاس نیست، کلاس های مکات دقیقا بر مبنای یادگیری بنا گذاشته شده اند و لذا استاد باید بتواند روش های تدریس را اجرا کند، یادگیری شاگرد را سنجش کند و در نهایت تصمیم بگیرد که چگونه تدریس کند این ویژگی که مبتنی بر کلاس های حضوری و آموزش های معمول است، در سبک های آموزش مثل ویدئوها یا کتاب های دیجیتال دیده نمی شود.

اگر بخواهیم ساده بگوییم در سبک های دیجیتال معمول در ایران، آموزش معمول است اما در مکات، یادگیری مبنا قرار گرفته است و طراحی نحوه ارتباط بر مبنای همین اصل بوده است.

کلاس های مکات با استفاده از امکانات معمول در دسترس دانش آموزان، یعنی گوشی هوشمند یا لپ تاپ برگزار می شود. کلاس با استفاده از ارتباط تصویری بین شاگرد و استاد با استفاده از یکی از پیام رسان های اسکایپ یا واتس آپ یا با استفاده از تماس تصویری خود سایت برگزار می شود.

همانگونه که ذکر شد، مکات در پی یادگیری دانش آموزان به همین خاطر مشاوران مختلف از روانشناس تا مشاور تحصیلی را کنار معلمان خود قرار داده تا فرآیند یادگیری را تکمیل نماید.

ساختار رزرو کلاس در سایت مکات نیز ساده است، کافی است که دانش آموز یا والدین او به صفحه رزرو کلاس آنلاین سایت(کلیک کنید) مراجعه نمایند، نام کلاس و استاد را انتخاب و از طریق صفحه بعد، ساعت مورد نظر را نیز انتخاب نمایند، پس از ثبت نهایی کلاس، پیامک تایید بر روی شماره تلفنی که در سایت ثبت شده است، ارسال می شود پس از ارسال پیامک تایید استاد با شاگرد تماس می گیرد و نحوه کلاس را هماهنگ می نماید و راس ساعت رزرو شده، کلاس برگزار می شود.

کلاس های آنلاین مکات به گونه ای طراحی شده و معلمان به نحوی انتخاب شده اند که از ابتدایی تا دانشگاه را پوشش می دهد.

0 پاسخ

دیدگاه خود را ثبت کنید

تمایل دارید در گفتگو شرکت کنید؟
نظری بدهید!

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *