درباره ما

مکات چیست

مکات، یک استارت آپ آموزشی است که توسط روانشناسان تربیتی، معلمان مدارس هوشمند و دانشجویان تحصیلات تکمیلی دانشگاه های بزرگ ایران، با هدف حذف بعد زمان و مکان از ساختار آموزش آزاد کشور بنیان نهاده شد.

مکات با بهره گیری از اساتید مجرب در رشته های مختلف، امکان دسترسی همه ایرانیان به آموزش های تخصصی در حوزه های درسی و عمومی را فراهم آورده است لذا دیگر فقط شهرهای بزرگ از معلمان خوب بهره مند نیستند؛ بلکه در گوشه گوشه ایران، افراد می توانند به صرف بهره مندی از اینترنت از سیستم آموزشی مکات که به لحاظ ساختار فنی کاملا مدرن و به لحاظ طراحی علمی، دقیقا شبیه کلاس های خصوصی عادی است، بهره مند شوند. ضمن اینکه به علت حذف بعد مکانی و زمانی هزینه کلاس های آموزشی مکات به شدت کاهش یافته و دهها برابر کمتر از یک کلاس حضوری و فیزیکی است.

بخش های تخصصی مکات

کلاس های خصوصی آنلاین

کلاس های آنلاین مکات یک ارتباط تصویری بین شاگرد و استاد است این ارتباط از طریق بستر تماس تصویری سایت فراهم است و نیازی به نصب اپلیکیشن ها و نرم افزارهای اضافی نیست. (می توانید برشی از این کلاس ها را در بخش نمونه کلاس ها ببینید).

کلاس های مکات، یک ساعته است و در آن تنها یک شاگرد حضور دارد. این کلاس ها کاملا شبیه کلاس های معمولی است با این تفاوت که استاد و شاگرد حضور فیزیکی کنار هم ندارند وگرنه شاگرد می تواند در حین تدریس از استاد سوال بپرسد، استاد می تواند با شاگرد تمرین حل کند و دیگر مواردی که در کلاس های خصوصی حضوری وجود دارد در کلاس های آنلاین مکات نیز فراهم است.

برای رزرو کلاس خصوصی آنلاین کافی است در صفحه رزرواسیون یا در بخش رزرو صفحه نخست سایت نسبت به انتخاب درس، نام استاد، ساعت و دیگر موارد اقدام نمایید. همچنین خواهمشند است در بخش توضیحات، آنچه را که لازم دارید تا یاد بگیرید برای استاد بنویسید تا استاد پیش از کلاس، طرح درس را آماده نماید.

مشاوره و برنامه ریزی تحصیلی

برنامه ریزی تحصیلی از دیگر خدمات تخصصی مکات است که اساتید مجرب در حوزه مشاوره و برنامه ریزی در تایم های یک ساعته از طریق تماس تصویری با دانش آموزان آنها را در موضوعاتی چون برنامه ریزی شخصی، هدایت تحصیلی، انتخاب رشته، نحوه مطالعه دروس تخصصی و عمومی، نحوه بودجه بندی و زمان بندی، منابع و… راهنمایی می کنند و در صورت لزوم برای آن دسته از دانش آموزان و داوطلبان کنکور که نیاز به برنامه شخصی داشته باشند، براساس توانایی ها و دیگر مولفه های دخیل در برنامه ریزی، خدمات نگارش برنامه ارائه می دهند.

 

همچنین در این بخش مشاوره های تخصصی در حوزه نگارش مقاله های علمی و پروپوزال ها و پایان نامه های دوره های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری ارائه می گردد.

مشاوره روانشناسی

مجموعه مکات بر این باور است که آموزش گیرنده به عنوان یک انسان در بسیاری از مواقع، موانعی را بر سر راه یادگیری دارد که به صورت جدی آموزش و یادگیری او را تحت الشعاع قرار می دهد. مشکلات و تنش های روانی از این دسته موانع هستند که تا زمانی که برطرف نشوند، امکان یادگیری و آموزش به معنای واقعی وجود ندارد. لذا در مجموعه مکات، علاوه بر بهره گیری از نظر روانشناسان در کلاس ها، آموزش های عمومی، برنامه ریزی های تحصیلی و مشاوره های درسی، از آنها برای رفع مشکلات آموزشی و یا مسائل و مشکلات روانی که آموزش را تحت تاثیر خود قرار می دهند، استفاده شده است.

مشاوران روانشناس مکات در تایم های یک ساعته نسبت به ارائه مشاوره به والدین، دانش آموزان، دانشجویان، معلمان، مشاوران و مدیران مدارس یا رفع مشکلات آموزشی دانش پذیران، مشکلات شخصی دخیل در آموزش دانش آموزان و دانشجویان، مشکلات تربیتی والدین و دانش آموزان و… اقدام می نمایند. این ارتباط نیز همچون دیگر بخش های مکات از طریق ارتباط تصویری خود سایت و با رزرو ساعت مشاوره از طریق سیستم رزرواسیون مکات امکان پذیر است

فایل ها، جزوات و ویدئوهای تخصصی

مکات همچنین جزوات آموزشی، فایل ها و ویدئوهای تخصصی را که توسط تیم های مختلف این گروه آموزشی طراحی، ارزیابی و تایید شده اند، بر روی سایت خود برای استفاده عموم قرار می دهد. این فایل ها و ویدئوها شامل آموزش ها مختلف در حوزه های مهارتهای زندگی، جزوات و دروس دانشگاه و مدرسه، مهارتهای کسب و کار و… است که بصورت تخصصی در مکات تهیه و منتشر شده اند که پس از خرید قابلیت دانلود و نگهداری را دارند.

همکاری با مکات

مدرسان، معلمان، دانشجویان تحصیلات تکمیلی و افرادی که توانایی آموزش در بخش های مختلف را دارند، در صورت تمایل به همکاری با مکات لازم است در بخش تماس با ما سایت، نسبت به تکمیل فرم درخواست همکاری اقدام نمایند. متقاضیان عزیز لازم است در فرم، سن، تحصیلات، سابقه آموزش، حوزه آموزشی (شامل نام درس یا موضوع آموزشی و ویدئویی، ارائه جزوه یا برگزاری کلاس آنلاین) و هر آنچه نشان از توانمندی آنها باشد را به همراه شماره تماس و ایمیل خود درج نمایند. امور گزینش مدرسان و مشاوران مکات ضمن بررسی تمام تقاضاها در صورت نیاز با متقاضیان تماس گرفته و آنها را پس از ارزیابی توانمندی، دعوت به همکاری می نماید. مکات بر این باور است که صرفا سابقه آموزشی محک محکمی برای توانمندی نیست و لذا متقاضیان همکاری با مکات باید مولفه هایی چون میزان دانش و توانایی انتقال مطالب را در رزومه های خود قید نمایند.

در حوزه روانشناسی نیز مکات از کلینک های روانشناسی دارای مجوز از سازمان های ذیصلاح که دارای روانشناس تربیتی باشند یا از روانشناسانی که پروانه فعالیت از سازمان نظام روانشناسی داشته باشند، استقبال می کند که لازم است متقاضیان به شیوه ای که ذکر شد از طریق فرم درخواست همکاری اقدام نمایند.

تیم مکات

پیمان فرامرزی

تخصص:تدریس

دروس: عربی (تمام مقاطع) – ادبیات (تمام مقاطع) – روانشناسی (تمام مقاطع) – جامعه شناسی (تمام مقاطع) – فلسفه و منطق (۱۱ و ۱۲ انسانی) – نویسندگی

پرستو آبام

تخصص:تدریس – برنامه ریزی تحصیلی فنی و حرفه ای، هنر- آموزش ابتدایی- مشاوره پایان نامه کارشناسی
دروس: علوم (ابتدایی – متوسطه اول) – زیست شناسی ( ۱۰ – ۱۱ -۱۲ ) – میکروبیولوژی وآزمایشگاه (فنی و حرفه ای) – تغذیه وبهداشت موادغذایی (فنی و حرفه ای) – ماشین های صنایع غذایی (فنی و حرفه ای)

وحید فرامرزی

تخصص: تدریس
دروس: ریاضی (تمام مقاطع) ، فیزیک (تمام مقطع) ، زبان انگلیسی (متوسطه اول – متوسطه دوم)، مهندسی برق (دانشگاه).

ادریس قبادی

تخصص: تدریس

مشاوره پایان نامه  و پروپوزال

دروس: جامعه شناسی (کلیه مقاطع)

آموزش با کیفیت همه جا همه وقت